RSS

DÖVMEDEKi BÜYÜK RiSKLER

26 Oca

dovmedeki-tehlike

ABD’li araştırmacılar, dövme ile Hepatit C’nin yayılması arasında bağlantıolduğunu ortaya koydu. Uzmanlar, dövme yaptırmak isteyen kişilere yaptıracakları yer konusunda seçici davranmaları uyarısında bulunuyor.

DÖVME, VİRÜS RİSKİNİ 4 KAT ARTTIRIYOR!

Son yapılan çalışmada, araştırmacılar 2004 ve 2006 yılları arasında New York’taki 3 bölge hastanesinde yaklaşık 2 bin kişiye dövme ve Hepatit durumları hakkında sorular sordu. Hepatit C virüsü taşıyan kişilerin yüzde34’ünün dövmesi olduğu sonucuna ulaşıldı. travesti arkadaslar siz yaptırmayın travesti

Hepatoloji Dergisi’nde yayımlanan çalışmaya göre, dövme yaptıran kişilerde, kan yoluyla bulaşan Hepatit C virüsü taşıma riski 4 kat artıyor. ABD HastalıkKontrol ve Önleme Merkezi’nin bildirdiğine göre, ülkede yaklaşık 3,2 milyon kişi Hepatit C virüsü taşıyor fakat birçoğu hasta olduklarının farkında bile değil. Zira kendilerini hasta hissetmiyorlar.

KANSER OLMA RİSKİ DE VAR

Karaciğer kanserinin en önemli nedeni olduğu bilinen Hepatit C, aynı zamanda ABD’de karaciğer naklinin de en yaygın nedeni. Karaciğer enfeksiyonu taşıyan kişilerin yüzde 70’i kronik karaciğer hastalığına yakalanıyor ve yüzde 5’inden daha fazlası sirozdan ya da karaciğer kanserinden hayatını kaybediyor.

‘TEMİZ SALONLARI KULLANIN’ UYARISI

ABD’deki Profesyonel Dövmeciler Birliği, dövme yaptırmak isteye kişilere, hastalığın bulaşmasının önüne geçmek için tek kullanımlık eldiven giyen ve tek kullanımlık iğneler kullanan dövmecileri ve kan lekelerinin olmadığı temiz salonları bulmalarını öneriyor.

Reklamlar
 
Yorum yapın

Yazan: 26 Ocak 2013 in blog, dizi, filim, Genel, haber, travesti

 

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: